Vyhledat

Historie

  Před několika lety, v roce 2001, jsme se rozhodli navázat na tradiční "Rádcovské kurzy", které se pořádaly pro rádce a podrádce v turistických oddílech. Jako odchovanci ostravských turistických oddílů K.T.O. a Sírius jsme chtěli umožnit i těm, kdo už se na činnosti aktivně nepodílejí, aby si užili zábavu, adrenalin a našli svoje limity. Ale hlavně aby se potkali s fajn lidmi, kteří mají podobný pohled na svět.

    Dnes už na naše kurzy nejezdí zdaleka jen bývalí či stávající členové našich oddílů, kurzy jsou otevřené kterémukoliv zájemci, který již dosáhl věk 15 let a je otevřený novým zkušenostem a poznávání.
Hlavní metodou, kterou na kurzech využíváme, je metoda zážitku. Pomocí netradičních her a simulačních programů, se snažíme účastníkům ukázat různé hodnoty a jejich význam v životě, „otestovat“ jejich hranice, poukázat na různé aspekty komunikace a jiné. Nejedná se tedy o žádné suchopárné přednášky, nýbrž různé aktivity zaměřené na fyzickou kondici, strategické rozhodování, psychiku, komunikaci, ale i na aktivity výtvarné či relaxační.

    Kurz má již více než10-ti letou tradici a je veden zkušeným týmem vedoucích ve věku 25-45 let. Ubytování během kurzů vzhledem k programové náplni je vždy zajištěno v budovách s technickým (kuchyň, vytápění …) a hygienickým zázemím  ( sprchy, WC … ) .   

   V posledních letech pořádáme také zimní kurzy, které zcela jistě činí zážitek ještě intenzivnějším...

   Další informace o již proběhnutých kurzech a názory některých účastníků najdete v sekci kurzy .
 
Odkazy Rádcak na FB


Užitečné odkazy:

SIRIUS

Turistický oddíl mládeže z Ostravy
tom-sirius.com/

Treking
portál o trekingu, horách a turistice
www.treking.cz

TOM
Asociace turistických oddílů
www.a-tom.cz/


© peli